¡Flamenco en Escuela Kontogianni!

Το flamenco είναι ένα ιδιαίτερο μουσικό είδος από την Ανδαλουσία της Ισπανίας.

Ένα πολυπολιτισμικό σταυροδρόμι με επιρροές από Ανατολή και Δύση, γεμάτο χρώματα, ρυθμούς και πάθος.

Οι Al Aire Libre είναι ένα μουσικοχορευτικό σχήμα flamenco που αποτελείται από τέσσερις καλλιτέχνες και πραγματοποιεί εμφανίσεις στην Αθήνα και την υπόλοιπη Ελλάδα από το 2020.

Με μεγάλη αγάπη και σεβασμό στους παραδοσιακούς ρυθμούς της Ανδαλουσίας, ανακαλύπτουν συνεχώς νέα μονοπάτια, εξελίσσονται μαζί και μας προσκαλούν να ζήσουμε μαζί τους αυτό το μοναδικό ταξίδι!

Στις 11, 12 και 13 Οκτωβρίου 2024 ταξιδεύουν στην Κέρκυρα και μας παρουσιάζουν ένα μοναδικό θέαμα, με τρία live στον χώρο του Αφενός Κινούμαι και ένα διήμερο master class Σάββατο και Κυριακή 11.00-13.00.

Επίσης είναι μεγάλη μας χαρά και τιμή να τους υποδεχτούμε την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 17.00 στο Escuela Kontogianni, όπου θα μας αφηγηθούν την ιστορία του flamenco και θα δώσουν στους μαθητές μας τη δυνατότητα να πάρουν μία γεύση από Ισπανία και να απολαύσουν αυτή την ιδιαίτερη τέχνη.

Οι δασκάλες μας θα συμμετάσχουν στο διήμερο σεμινάριο των Al Aire Libre, το Σάββατο και την Κυριακή, όπου σας προσκαλούν να συμμετάσχετε και να ζήσετε τον ρυθμό του flamenco.

´Aνια Βασιλείου: Χορός, Palmas

Βάσια Κατσιγιάννη: Χορός, Palmas