'Υστερα απο 13 χρόνια αφοσίωσης στην Ισπανική Γλωσσα στο σχολείο μας στην Κέρκυρα, σήμερα κλείνει την πρώτη χρονιά λειτουργίας του το Κέντρο Ισπανικής Γλώσσας στο Παλαιό Φάληρο και είμαστε πολύ χαρούμενοι για αυτό!

Πέρσι τέτοια μέρα, 19 Οκτωβρίου, ξεκίνησε η δραστηριότητά μας επίσημα σε εναν όμορφο χώρο, αφιερωμένο στον Πολιτισμό και τη Γλώσσα της Ισπανίας και της Λατινικής Αμερικής, όπως άλλωστε είναι η φιλοσοφία μας.

Να σημειώσουμε πως το Σχολείο μας είναι το μοναδικό Κέντρο που εξειδικεύεται στην Ισπανική Γλώσσα, και μόνο σε αυτήν, στα Νότια προάστια της Αθήνας, καθώς επίσης και το μοναδικό στο νησί της Κέρκυρας, κάτι που μας κάνει μοναδικούς στο είδος μας.

Από όλη την ομάδα μας, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους μαθητές μας για την προτίμηση και για την αγάπη που δεχόμαστε.

Η αγάπη αυτή λειτουργεί ως κινητήριος δύναμη για να συνεχίσουμε να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας στις αίθουσες καθημερινά.